Website Manager

Fairbanks Youth Football & Cheer

Fairbanks Youth Football & Cheer

Executive Board Members

Executive Board of Directors & Terms

 

President 2 year term 
Jonathan Scott              November 2020    

Vice President 4 year term  (2 years as vice president & 2 years as president)
Billy Tyson                 November 2022 


Treasurer 2 year term

Amanda Tyson November 2020

Secretary 2 year term
Jaylene Day November 2019

Coordinators


Cheer Coordinator 3 year term
Sabrina Webb November 2021

Coach Coordinator 3 year term
Al Bell November 2021

Equipment Coordinator 2 year term
Dale Bloss November 2019

Flag Coordinator 2 year term
Jonathan Scott November 2020

Fundraising Coordinator 2 year term
Sarah Middleton November 2019

Referee Coordinator 3 year term
Rodney Perdue  November 2021

Webmaster 2 year term
Jen Bloss November 2019

Club Presidents - 1 year term - Elected every November

Malemutes Email Club President
David Edwards November 2019

Patriots Email Club President
Chelsea Hill

Rams [email protected]
Vacant

Ravens Email Club President
Vacant

Wolfpack Email Club President
Michelle Bettis November 2019

 

Team Personnel Listing

Register Now

2019 Fall Youth Cheer Season

Head Coach
Assistant Coach
Team Manager

Field Directory

Copyright © 2019 Fairbanks Youth Football And Cheer (AK)  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Log In